Zápis do 1. třídy 2024
Edukační program ve Výstavní síni Divadla Karla Pippicha v Chrudimi

Úvod > > Aktuality ZŠ > Andělský kalendář

Andělský kalendář

V týdnu od 25.11.2019 bude v naší škole probíhat akce „Andělský kalendář“

Kalendář budou jako každoročně vyrábět děti, letos jsme se s dětmi domluvily na tom, že bude obrácený.

Znamená to, že místo toho, aby donesly něco malého kamarádům ze školy a v určitý den si zase něco odnesly domů, obdarují někoho, potřebným, malým, ale velice prospěšným dárkem.

Ten někdo budou děti z Afriky. Po svátcích jim z nadace Na rovinu budou posílat zásilku se školními a sportovními pomůckami....do které bychom se rádi připojily.

Dítě,jež se zúčastní akce, si domů přinese andílka, na kterém bude napsána věc, která je potřebná. Na něm už bude, jestli donese jen tu věc a nebo k ní přidá i něco dalšího.

Bude se jednat o věci z papírnictví a sportovních potřeb. Věci však musí být natolik kvalitní, aby se s nimi dalo pracovat.

Vánoční zásilka do Afriky bude moct být obohacena i hračkami a to klidně použitými. Pokud by něco děti chtěly přinést, musí to být hračky menších rozměrů a v naprostém pořádku.

Do sbírky se může zapojit i široká veřejnost. Do krabice s dárečky se bude přispívat po zažehnutí první adventní svíčky. Děti z Afriky nutně potřebují : bílý a barevný papír, nůžky, gumy, tužky, propisky, pastelky, omalovánky, pexesa, sešity, knihy v angličtině,kružítka, pravítka, fixy,křídy, balonky, vyškrabovací obrázky, barvy, švihadla, míče – vyfouknuté....aj, věci , které nám připadají jako samozřejmé.

Akce je dobrovolná.....nejedná se o darování drahých věcí.....jde o spolupráci s nadací a o pochopení základních myšlenek adventu solidarity.

Těším se na společné adventní rozjímání s dětmi a jejich rodiči.

Dana Pecinová