Oznámení o navýšení cen stravného
Tříkrálová sbírka 2023 - poděkování
Školní karneval 2023
Divadelní představení "HONZA A HEJHULÁK"
Vybíráme peníze za plavecký výcvik žáků 1. a 2. ročníku

Úvod > > Aktuality ZŠ > Pozdrav

Pozdrav

8.8.2018

Zdravím srdečně všechny rodiče, kteří se zajímají o vzdělání svých dětí i o prázdninách a nenechávají pole dlouho ladem :-).

Je dobré si uvědomit, že bude potřeba děti na rytmus školy připravit alespoň 1-2 týdny před nástupem do školy.

Chválím ty děti, které si píší alespoň nějaké záznamy do prázdninového deníku. Ten dostaly všechny děti na vysvědčení a chceme se zážitky z prázdnin pracovat hned na začátku září. Jsou tam stránky na zaznamenání největšího zážitku z každého týdne ( autodiktát - dítě si samo diktuje, co píše - plně psaní potřebného diktátu nahradí), stránka na zaznamenání počasí. Můžete s dítětem strávit příjemné chvíle při psaní rodokmenu. Fajn je i stránka se zajímavými recepty - můžete zažít společné chvíle u vaření a procvičíte spoustu potřebných dovedností a ještě je něco naučíte navíc...

Nápad nejen na léto - smažení palačinek

• dítě čte recept, asistuje dospělému ( tím se vrací několikrát v textu tam, kde už četl, orientuje se v textu, přečte mnohem více, než by se zdálo )
  • nosí ingredience ( můžete porovnat rozdíl mezi cukry - moučkový, krupicový, krystal - také velikosti pytlíků s velikostí 1 kg mouky, my došli i na vanilkový cukr, vanilkový lusk, jak se vanilkový cukr vyrábí, měli jsme i citronový a skořicový cukr, tak jsme si ochutnali palačinky i jinak; také jsme se dostali na porovnání s 1 kg soli a k tomu, jak získáváme sůl a jak se vyrábí cukr)
  • když si děti potom palačinku sami dokončí, mohou vyzkoušet kombinace cukru, marmelád, zakysané smetany ...

Bylo to moc fajn :-)  hezké léto!!!