Regionální muzeum v Chrudimi- Pravěk na Chrudimsku

Karanténa

27.1.2022

Dobrý den, milí rodiče.

Vzhledem k aktuálním hygienickým okolnostem přikládám dopis KHS Chrudim, která dává děti, které byly v pondělí ve školce, do karantény.

Setkaly se během svačiny (bez roušek, 20min.) s pozitivním dítětem. Dětí, které nebyly v pondělí ve školce, se karanténa netýká.

Pedagogové budou vždy v takové situaci rodiče dotyčných dětí obvolávat, pokusíme se tedy tuto situaci tímto způsobem zvládnout.

Děkuji všem rodičům, kteří si uvědomují, že tato rozhodnutí nejdou z vůle pedagogů ani ředitelky školy. Je potřeba se s touto patovou situací naučit žít.

Přeji všem příjemný den a děkuji za pochopení.

Dagmar Marková

Informace Krajské hygienická stanice Pardubického kraje se sídlem v Pardubicích  pro Základní školu a mateřskou školu Stolany, Mateřská škola -  karanténa osob v epidemiologicky významném kontaktu s covid pozitivní osobou

Osobám, které byly ve škole ve styku s osobou covid pozitivní, bude přes systém Chytré karantény nařízena karanténa v minimální délce trvání pěti dnů ode dne posledního kontaktu (24.1.2022) s pozitivně testovanou osobou, tj.  minimálně do 29.1.2022 včetně.

Osoba, které byla ukončena karanténa po pěti dnech od posledního kontaktu s covid pozitivní osobou, je povinna i nadále sledovat svůj zdravotní stav a je jí doporučeno ještě následujících 5 dní od ukončení karantény nosit respirátor min. třídy FFP2 bez výdechového ventilu (u dětí do 15 let možno zdravotnickou obličejovou masku) nad rámec mimořádného opatření pro ochranu dýchacích cest (tzn. ve všech vnitřních i venkovních prostorách, kde může přijít do kontaktu s jinými lidmi).

V případě projevu příznaků onemocnění COVID-19 v průběhu 14 dnů od posledního kontaktu s nemocným, je osoba povinna absolvovat RT-PCR test na přítomnost viru SARS-CoV-2.

Klinické příznaky onemocnění COVID-19: zvýšená teplota (nad 37 °C) až horečka (nad 38 °C), kašel, dušnost, dýchací obtíže, bolest v krku, bolest hlavy, bolest svalů, bolest kloubů, rýma, ztráta čichu nebo chuti, nevolnost, zvracení, průjem, únava.

O nařízení karantény je třeba informovat praktického lékaře pro děti a dorost/praktického lékaře. Lékaře je třeba kontaktovat též v případě výskytu klinických příznaků/potíží (vystavení elektronické žádanky na PCR test).

Od 17.1.2022 se karanténa vztahuje i na osoby očkované a po prodělání COVID.